Odkąd pamiętam – zawsze dużo mówiłem. Zadawałem niekoniecznie proste pytania, które czasem wprawiały dorosłych w zakłopotanie. Byłem ciekaw świata i ludzi. Rodzice twierdzili, że powinienem zostać adwokatem albo pracować w radiu. Prawo wydawało mi się zbyt poważne i nudne. Za to radio i szeroko pojęte media… Ten świat fascynował mnie od zawsze.

Zamiast kreskówek wolałem oglądać „Ekspres Reporterów”. Nieco później, będąc pod ogromnym wrażeniem filmu „Talk Hard” (z brawurową rolą Christiana Slatera) „założyłem” z kolegami pierwszą rozgłośnię – „Radio Slums”. Audycje nagrywaliśmy na dwukasetowym magnetofonie sąsiada, „jamniku” firmy Kasprzak. Później – podobnie jak miało to miejsce w  filmie, przekazywaliśmy je do odsłuchu znajomym. Z perspektywy czasu może wydawać się to  zabawne, ale śmiało mogę powiedzieć, że to były moje pierwsze, radiowe próby. Miałem wtedy około 13 lat.

Będąc już całkiem pełnoletnim gościem, zdobywałem doświadczenie  współpracując z Radiem Warszawa – jako autor tekstów reklam,  Teatrem Rampa na Targówku, wspierając dział promocji i reklamy czy jako producent programów telewizyjnych – realizując cykl „Dziwne ale prawdziwe” dla nieistniejącej juz stacji – Patio TV.

Przez następnych kilka lat działałem jako dziennikarz prasowy.  Moją domeną stały się wywiady z osobami ze świata kultury i sztuki. Miałem przyjemność rozmawiać z wieloma postaciami, które oglądałem na ekranie telewizora będąc małolatem.  Do tej pory wywiad (a raczej rozmowa, bo tak jest ciekawiej i prawdziwiej) jest moją ulubioną formą dziennikarską.

Kiedy w trakcie studiów pojawiła się możliwość współpracy z nowopowstałą rozgłośnią Uniwersytetu Jagiellońskiego – UJOT.FM, bez wahania zaproponowałem swój autorski pomysł na audycję i stałem się częścią zespołu. Blisko dwa lata pracy przy mikrofonie sprawiły, że w radiu poczułem się pewnie i wciąż mam do niego ogromny sentyment.

Aktualnie realizuję kilka projektów, o których opowiem wkrótce…

 

Radio-Warszawa       PatioTV      Rampa        

 
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Twitter